fbpx

Tiranë, protestë për Ilia Karelin qytetarët përplasen me policinë (FOTO)

Protesta e paralajmëruar për torturimin dhe vrasjen e të burgosurit shqiptar në Greqi, Ilia Kareli ka përfunduar me përleshje mes demonstruesve dhe forcave të policisë.

Protestuesit, të cilët u grumbulluan fillimisht para Piramidës marshuan më pas drejt ambasadës greke në Tiranë.

Përleshja me policinë ka ndodhur në Rrugën e Kavajës pranë ambasadës greke ku dhe parashikoje që të mblidheshin demonstruesit.

Nuk dihet ende se për çfarë arsye policia ka ndërhyrë për të shpërndarë protestuesit, por bëhet e ditur se forcat e sigurisë kanë shoqëruar disa nga pjesëmarrësit e demonstratës./ Shekulli

https://i1.wp.com/www.shekulli.com.al/website/images/images20/1/10003025_645834935486886_3726881591689253790_n.jpg?resize=649%2C370

https://i0.wp.com/www.shekulli.com.al/website/images/images20/1/10155733_645834925486887_1809251400872860007_n.jpg?resize=648%2C371

https://i1.wp.com/www.shekulli.com.al/website/images/images20/1/10154063_645834928820220_3185998236244545443_n.jpg?resize=647%2C370


Lajme të ngjashme

Back to top button