fbpx

Pendarovski: Mos lejoni tu vidhet vota

Kandidati i LSDM Stevo Pendarovski gjatë tubimit të tij në Resnjë, bëri thirrje për qytetari, pa ndarje dhe pa dallime.

“Gjatë ditës së sotme nuk do të flas për konceptin tim. E dini atë. Qytetari në vend të parë. Nuk ka ndarje, nuk ka dallime. Njeriu para së gjithash. Dua të dërgoj porosi”, tha Pendarovski.

“Gjatë këtyre ditëve ata do të bëjnë maksimumin dhe gjithçka. Të mos iu mundësojmë asnjë votë të na e marrin. Mos të lejojmë që ta zbrazin Maqedoninë. Të gjithë fqinjët janë para neve, edhe Serbia edhe Shqipëria shkuan para Maqedonisë, jo vetëm pasaporta bullgare ose shqiptare, por do të nxjerrim edhe tjerë në rajon nëse kështu vazhdojmë”, tha Pendarovski. 

Ai ka theksuar se duhet të bëhen ndryshime themelore dhe këtë mund ta bëjë një forcë e organizuar politike.   

Lajme të ngjashme

Back to top button