fbpx

Aksident në Turqi, 20 të plagosur

Të paktën një person ka humbur jetën dhe 20 të tjerë janë plagosur në aksidentin që ka ndodhur sot në mëngjes nga rrëzimi i një baloni me turistë në rajonin Kapadokia të Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Balonat me turistë fluturuan këtë mëngjes nga destinacioni turistik Goreme, kurse një nga balonat me rastin e uljes në Ostahisar u përplas me shtyllën elektrike dhe u rrëzua në tokë.

Sipas raporteve të para nga terreni, të paktën një turist ka humbur jetë, kurse 20 të plagosurit u transportuan në spital.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button