fbpx

Sulmi në Stokholm mund të kishte shkuar më keq nga ajo që u gjet brenda kamionit…

Policia suedeze ka konfirmuar se kamionin më të cilin u krye sulmi ditën e djeshme në qendër të Stokholmit, u gjend një pajisje e dyshimtë dhe e rrezikshme.

“Pajisja teknike” u gjet në vendin e shoferit të automjetit, tha Komisioneri i Policisë Kombëtare, Dan Eliasson.
Ai tha gjithashtu se i dyshuari, i cili është në paraburgim, është një 39 vjeçar nga Uzbekistani, person i njohur për shërbimet e sigurisë.

Nga sulmi i së premtes së pedonalen “Drottninggatan” mbetën të vdekur katër persona, ndërsa 10 të tjerë janë në spital, përfshirë këtu edhe një fëmijë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button