fbpx

Beograd, vazhdon protesta e qytetarëve “kundër diktaturës”

Mesditën e sotme në Beograd, për të gjashtën ditë radhazi, është protestuar “kundër diktaturës”, raporton Anadolu Agency (AA).

Për dallim nga protestat e mëparshme të cilat fillonin në orën 18:00, e sotmja filloi në orën 12:00, por ky nuk ishte dallimi i vetëm meqë sot u protestua përpara ndërtesës së qeverisë serbe, ku studentëve iu bashkuan anëtarët e sindikatave të ushtrisë dhe policisë, të cilët janë të pakënaqur me gjendjen materiale të të punësuarve në strukturat e sigurisë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button