fbpx

Tërmet i fuqishëm, tronditet Shqipëria, ndjehet edhe në Maqedoni

Një tërmet i fuqishëm, goditi Shqipërinë. Këto lëkundjet janë regjistruar rreth orës 15:53 minuta.

Sipas Obzervatorit Evropian, tërmeti kishte shkallën 5.0 me epiqendër zonën e Kurbneshit mes Dibrës dhe Rrëshenit.

Dridhja ishte në thellësinë prej 10 kilometrave.

Tërmeti është ndjerë edhe në në Prishtinë, Tetovë, Shkup.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button