fbpx

Sonte mitingjet e fundit para heshtjes zgjedhore

Kandidatët për president sonte në disa qytete të vendit do ti mbajnë mitingjet e fundit para përfundimit të garës presidenciale. Gjorgje Ivanov sonte do të jetë në Shtip, Stevo Pendarovski në Manastir, Iljaz Halimi në Shkup ndërsa BDI do të mbaj tubim në Strugë.

Ivanov është president i parë në Maqedoninë pluraliste që dy herë kërkon mandatin nga qytetarët.

Pendarovski theksin e ka vendosur në dyndjen e popullsisë dhe papunësia te të rinjtë, BDI bëjnë thirrje për bojkot të zgjedhjeve, ndërkaq Iljaz Halimi thotë që kjo është një shans historike për Shqiptarët.

Lajme të ngjashme

Back to top button