fbpx

VMRO-DPMNE ofendon shqiptarët (FOTO Lajm)

“Tetova është mbushur me ‘shiptarski’ pllakate (????????? ???????) për konsenzualin Stevo” kështu shkruajnë përfaqësuesit e Rinisë së partisë maqedonase VMRO DPMNE në Tetovë, në faqen e tyre të Facebook-ut, duke komentuar bilbordin e Lidhjes Social Demokrate (LSDM)e cila fton në tubim shqiptarët e Tetovës për ta promovuar kandidatin e tyre presidencial, Stevo Pendarovski, transmeton Potalb.mk

Pendarovski është i vetmi kandidat maqedonas që në historinë e Maqedonisë ka bërë dhe materiale në gjuhën shqipe. 

Lajme të ngjashme

Back to top button