fbpx

Sulmet ajrore të SHBA-së janë porosi deri te Damasku, sipas opozitës siriane

Opozita siriane vlerëson se sulmet raketore të SHBA-së ndaj bazës së Forcave ushtarake ajrore të Sirisë është reagim i rëndësishëm, që dërgon porosi deri te Damasku se nuk mund të veprojë pa ndëshkuar.

Këtë për DPA e deklaroi një aktivist i opozitës.

“Ky është reagim shumë i shpejtë amerikan dhe vlerësojmë se ky do të jetë fillim me të cilin do t’i thuhet regjimit se nuk mund të mbetet i pandëshkuar”, deklaroi Ahmed Ramadan, shef i shërbimit për media të Koalicionit kombëtar sirian.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button