fbpx

Ambasadorja nxjerr fotografitë në OKB: Këto janë masakrat kimike të Rusisë dhe diktaktorit Bashar Al-Assad (VIDEO)

Ambasadorja e SHBA-së Nikki Haley në seancën e jashtëzakonshme të OKB-së ka nxjerrur fotografitë e masakrës së sulmit kimik, transmeton TetovaSot. Ajo në foto ka treguar fëmijët e pafajshëm të cilët janë vrarë mizorisht nga diktaktori Bashar Al-Assad.

Ajo madje ka dënuar fuqishëm Rusinë dhe regjimin e Asadit, për sulmet me armë kimike ndaj civilëve, duke sugjeruar se SHBA është e hapur për të përdorur veprimet ushtarake për zgjidhjen e luftës civile që ka përfshi Sirinë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button