fbpx

Tenistët e Maqedonisë sot fillojnë garat e Dejvis Kupës

Reprezentacioni i Maqedonisë në tenis, sot ka filluar garat e Dejvis Kupës në Grupin B, ndërsa në dyluftimin e parë do të jetë kundër Maltës. Përzgjedhësi dhe trajneri i Maqedonisë, Dejan Marinkoviq për përballjen me Maltën, ka zgjedhur dyshen Dimitar Grabullin dhe Tomislav Jotovskin që të paraqiten në garat singëll dhe atë në dyshe.

Në këtë mënyrë anashkaloi Shëndrit Dearin dhe Gorazd Srbljakun, të cilët do të shpresojnë që të zhvillojnë sfidat ndaj Islandës ose Moldavisë.

Maqedoni – Maltë

Dimtar Grabul – Metju Azciak

Tomislav Jotovski – Denzil Agius

Jotovski/Grabul – Asciak/Sudzuka

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button