fbpx

Ja si do të duket stadiumi i ri i Kosovës

Si një tifoz futbolli dhe si Kryeministër i vendit dëshiroj që Përfaqësuesja e Kosovës të marr pjesë në mënyrë dinjitoze në garat ndërkombëtare. Për këtë na duhet një stadium i nivelit botëror.

Sot ju njoftoj se kemi vendosur që të ndërtojmë një stadium me kapacitet prej rreth 30 mijë ulëse në kryeqytet. Bëjani share këtij postimi, nëse edhe ju e mbështesni këtë nismë për stadiumin e ri, kështu ka shkruar në Facebook kryeministrit i Kosovës, Hashim Thaçi pas vendimit për ndërtimin e stadiumit të Përfaqësueses së Kosovës.

Ai këtij postimi ia ka bashkangjitur edhe fotografitë se si mund të duket stadiumi i Kosovës.

Lajme të ngjashme

Back to top button