fbpx

Mot me diell dhe temperatura deri 24 gradë

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej zero deri në shtatë, ndërsa ajo e ditës prej 18 deri në 24 gradë.

Në Shkup mot i ngjashëm, me temperaturë të mëngjesit deri në katër dhe ajo e ditës deri në 22 gradë Celsius.

Vijon periudhë e motit kryesisht e ngrohtë dhe me diell. Erë mesatare veriore dhe ulje e lehtë e temperaturave priten të enjten dhe do të lëvizin në interval prej 16 deri në 21 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button