fbpx

Barca 7, Messi 3 dhe rekord

Argjentinasi Lionel Messi ka shënuar het-trik në fitoren ndaj Osasunas me rezultat 7:0 dhe kështu është bërë golashënuesi më i mirë në histori të klubit.

Messi me golin e shënuar në minutën e 63-të, të dytin në ndeshje, arriti të shifra prej 370 golave për klubin katalunas, me çka e arriti Paulinho Alcantaran, i cili e mbante rekordin që viti 1927.

Lajme të ngjashme

Back to top button