fbpx

Maduro: Obama ka një plan për të më vrarë

Një deklaratë e fortë e presidentit venezueliane Nikolas Maduro duket se ka bërë sot xhiron e botës.

Duke ju drejtuar, siç thekson ai, me gjithë respektin e mundshëm presidentit amerikan Barack Obama, Maduro thekson se administrata e Shtëpisë së Bardhe, ka ne plan ta vrasë atë, madje urdhëri gjendet në tryezën e Obamës.

Ky plan sipas kreut te shtetit te Venezueles, eshte miratuar edhe nga Departamenti Amerikan i shtetit dhe Pentagoni.

Duke folur per Televizionin shteteror ne Karakas, Maduro ka propozuar ngritjen e nje komisioni te nivelit te larte per paqen me nje perfaqesues te SHBA, me qellim propozimin e nje traktati paqeje. Madje duket se do te jete president ii parlamentit dhe kreu i ushtrise venezueliane, Diosdado Kabelo, ai qe do te jete ne krye te ketij komisioni.

Lajme të ngjashme

Back to top button