fbpx

Emini: Ata që flasin vetë më vete i dërgojmë tek psikiatri ose psikologu

Deputetja e BDI-së Mirsada Asani Emini e provokuar nga deputeti i VMRO-së DXragan donev kërkoi ndërhyrje procedurale ku mes tjerash tha se me profesion është mjeke dhe se ata që flasin vet me vete mjekët u japin terapi mjekësore dhe i dërgojnë tek psikiatri apo psikologu, gjë që shkaktoi reagime tek deputetët e VMRO-së, njofton Alsat M.

“Sa i përket kësaj seance konstituive, mendoj se dje në fjalimin e djeshëm e thash mendimin tim dhe qëndrimin tim se kjo është gjithçka tjetër por jo edhe seancë konstituive. Unë me profesion jam mjeke dhe ne ata të cilët flasin vet me vete i çojmë për tretman mjekësorë tek psikiatri apo psikologu”, tha Mirsada Emini Asani, BDI.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button