fbpx

Dita Ndërkombëtare e Teatrit do të pritet me protestë nga aktorët e Teatrit të Kosovës

Nesër shënohet Dita Ndërkombëtare e Teatrit. Kësisoj kjo ditë do të shënohet edhe në vendin tonë, ku aktorët e ansamblit rezident të Teatrit Kombëtar të Kosovës do e shënojnë këtë ditë si shenj proteste për kushtet dhe mosrealizimin e kërkesave të tyre, shkruan KultPlus.

Protesta, nga aktorët e ansamblit rezident do të mbahet nesër me fillim nga ora 12:00 para Teatrit Kombëtar të Kosovës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button