fbpx

Shtetasja e Maqedonisë lindë fëmijën në kufi

Gjatë kohës së kontrollit kufitar në kufirin mes Serbisë dhe Kroacisë, një shtetase e Maqedonisë ka dashur të lindë fëmiun e saj në autobus. 

Në fakt, shoferi i autobusit, siç njofton policia kroate, ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi 28 vjeçarja ka pësuar dhimbje të mëdha të lindjes së bebes. 

Gruaja ka lindur gjatë rrugës për në spitalin e qytetit kroat, Vikovci. 

Gruaja ka lindur vajzë, ndërsa ata ende gjenden të shtrirë në spitalin e qytetit Vinkovci të Kroacisë. 

Lajme të ngjashme

Back to top button