fbpx

Rikthehen modelet e flokëve vitet ’70

Jane Birkin, Donna Summer, Charlotte Rampling… Kush nuk ka ëndërruar që t’i ngjajë këtyre bukurive ikonë të viteve 1970?

Modelet e flokëve të këtyre viteve po rikthehen, normalish pak të modifikuara, ashtu si edhe shumë elemente të tjera në modë. Në pararojë të stilit, redaktoret elegante të modës, sitliste dhe influencueset i kanë përshtatur tani këto modele të frymëzuara nga vitet ’70 gjatë javëve të fundit të modës./Bordo.al

les-plus-belles-coiffures-annees-70-reperees-a-la-fashion-week-photo-3

les-plus-belles-coiffures-annees-70-reperees-a-la-fashion-week-photo-8

les-plus-belles-coiffures-annees-70-reperees-a-la-fashion-week-photo-9

les-plus-belles-coiffures-annees-70-reperees-a-la-fashion-week-photo-10

les-plus-belles-coiffures-annees-70-reperees-a-la-fashion-week-photo-15

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button