fbpx

Mustafi zbulon se çfarë duhet të bëjë Arsenali për të përfunduar në top katërshe

Shkodran Mustafi pretendon se ai dhe bashkëlojtarët e tij në Arsenal duhet të përveshin mangët nëse dëshirojnë të përfundojnë në top katërshe këtë sezon, njofton arbreshinfo, përcjell Portalb.mk.

“Ne nuk kemi luajtur me të gjithë potencialin tonë”, tha fillimisht Mustafi për faqen zyrtare të Përfaqësues së Gjermanisë.

“Si një skuadër ne mund të shfrytëzojmë pushimin ndërkombëtar për tu rifreskuar dhe më pas të fillojmë sërish kur të rikthehemi”.

“Kur të takohemi sërish në Londër ne duhet t’i përveshim mangët. Ne dëshirojmë të përfundojmë në top katërshe sepse Arsenali dëshiron të luaj në Ligë të Kampionëve sezonin e ardhshëm”.

“Mendoj se është e rrezikshme për të justifikuar pozitën tonë duke thënë se kemi dy ndeshje më pak pa luajtur se Liverpooli”.

“Nëse ne do të kishim mposhtur West Bromin, ne nuk do të ishim në pozitën e gjashtë”, përfundoi mbrojtësi shqiptar.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button