fbpx

Vdes burri që qëndroi për 20 vite tek varri gruas (Foto)

Dashuria është një ndër gjërat më të rëndësishme të jetë së njeriut, ku si meshkujt dhe femrat përpiqen të krijojnë një marrëdhënie të qëndrueshme dhe jetëgjatë. Por a zgjat përjetë dashuria?

 Kjo është një pyetje e cila nuk merr dot një përgjigje sepse çdokush varet si e percepton. Por një i moshuar ka habitur botën, pasi ka treguar se sa e ka dashur bashkëshorten e tij.

Ai quhet Rocky Abalsamo i cili ka qëndruar për 20 vite pran varrit të gruas së tij Julita. Ajo u nda nga jeta në moshën 55-vjeçare në vitin 1993 dhe i moshuari çdo ditë, si me diell dhe me shi, vinte dhe qëndronte sipër varrit për orë të tëra me radhë. Por tani edhe ai i është bashkuar asaj, pasi më 22 janar u nda nga jeta në moshën 97-vjeçare.

Ai u bë i njohur që në vitin 2000 kur “Boston Globe” boti një reportazh për të dhe tregonte dhimbjen dhe dashurinë që kishte për bashkëshorten.

Ata ishin njohur që adoleshentë dhe më pas u dashuron, u martuan dhe qëndruan bashkë gjithmonë, edhe pas vdekjes së gruas, pasi bashkëshorti i qëndroi gjithmonë besnik dhe i tregoi se sa shumë e do./ Gazetaexpress/

Lajme të ngjashme

Back to top button