fbpx

Pandev prezantoi Superkupën e UEFA-s

Superkupa e UEFA-s, tani zyrtarisht është prezantuar në stadiumin “Telekom Arena” në Shkup, ku edhe do të luhet finalja në mes fituesit të Ligës së Kampioneve dhe atij të Ligës së Evropës.

Promovues i kësaj ngjarje më të madhe sa i përket futbollit në Maqedoni është futbollisti Goran Pandev, i cili tha se dëshiron të jetë ndeshej spektakël, duke paraqitur edhe dëshirën e tij që në këtë përballje të luajnë Mançestër Junajted kundër Barcelonës ose Real Madridit.

Sido që të jetë spektakli është i garantuar, ndërsa FFM duhet që të përfundojë punimet dhe të rregullojë mangësitë që ka stadiumi në kryeqendër.  /Portalb.mk.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button