fbpx

LG G6 – I rrumbullakosur… si një profesionist!

Rrumbullakosja, është historia e jetës së LG G6. Kjo është fjalë për fjalë dhe në mënyrë të figurshme. Fjalë për fjalëështë sepse ekrani i tij nuk ka cepa, ka harkime të lehta. Në mënyrë të figurshme sepse G6 nuk vjen me hardware më të fundit në treg, por ka vendosur një procesor disa muaj të vjetër dhe “vetëm” 4gb RAM. Çfarë nga dodhr me flamurtarin?

Ajo që po ndodh është që LG po merr një drejtim tjetër. G6 pritet të jetë një nga telefonët që do të shitet më shumë, për këtë kompania ka vendosur të ripërcaktojnë çdo të thotë flamurtar. Ndërkohë që janë kursyer në pajisjen e G6 me hardweare më të fundit, LG është fokusuar më shumë në prakticitetin e përdorimit, shkruan Bordo.al.

Në fakt gjëja më e mirë që ky smartfon ofron është ekrani, një diamant i vërtetë. Të gjithë e pëlqejmë ekranin e madh por në një telefon të vogël. Kjo është çfarë LG po ofron. Dizenjuesit e tij kanë zmadhuar ekranin në limitet që mund të mbajë pajisja duke ofruar një madhësi prej 5,7 polësh në një smarfon me madhësinë e LG G5 që kishte një ekran 5,5 polësh.

Trupi: Kornizë alumini, xhami Gorilla Glass 3, GG5 mbrapa; teknologji LCD; çertifikim IP68 për rezistencë nga uji dhe pluhuri.

Ekrani: 5.7 polësh IPS LCD, rezolucion 2,880x1440px, me raport 18:9 (2:1), densiteti 565ppi; HDR 10.

Kamera e pasme: 13MP f/1.8 kamera kryesore me një kënd vështrimi prej 71°, OIS. Kamera shtesë 13MP f/2.4 me një kënd vështrimi prej 125° FOV, jo OIS. 1.12µm madhësia e pikselave në të dy sensorët. Regjistrim video 2160p/30fps.

Kamera e përparme: 5MP, 100° FOV; regjistrim video 1080p/30fps.

OS: Android 7.0 Nougat.

Procesor: Qualcomm Snapdragon 821; quad-core CPU (2xKryo@2.35GHz + 2xKryo@1.6GHz), Adreno 530 GPU.

Memorja: 4GB of RAM; 32GB/64GB storage (region dependent); microSD deri në 2TB.

Bateria: 3,300mAh Li-Po (sealed); QuickCharge 3.0 fast charging; WPC&PMA wireless charging (US version only).

Lidhjet: Single-SIM, Dual-SIM available in certain markets (mostly Asia); LTE-A, 3-Band carrier aggregation, Cat.12/13 (600/150Mbps); USB Type-C; Wi-Fi a/b/g/n/ac; GPS; Bluetooth 4.2; FM Radio (outside South Korea, US and Canada).

Të tjera: Fingerprint reader; Hi-Fi Quad DAC (South Korea exclusive); 2 mics, single speaker on the bottom; 3.5mm jack.

LG-G6-Review-38-display-840x560

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button