fbpx

Rrahje masive e deputetëve në Ukrainë (FOTO-VIDEO)

Sot në Parlamentin ukrainas ka shpërthyer një përleshje masive mes deputetëve pasi që shefi i palës komuniste ka akuzuar deputetët e tjerë për krizë në pjesën lindore të vendit.

Peter Simonenko tha se mënyra e rrëzimit të presidentit Viktor Janukoviç ka shpier vendin të ballafaqohet me problemet e sotme.

Pas fjalimit të tij, në foltore janë paraqitur grupi i nacionaliste radikal duke shkaktuar rrëmujë dhe rrahje./ Portalb

ukraine

Lajme të ngjashme

Back to top button