fbpx

Shaqiri në Serie A, cila është ekipa?

Xherdan Shaqiri mund të kaloi në Serie A. Dy skuadra italiane po fliten orëve të fundit se mund të përfitojnë supertalentin kosovar.

Interi është skuadra që ka zgjuar interes për yllin e Bayern. Agjenti i Shaqirit, ka thënë se Inter, Manchester United dhe Liverpool janë tri skuadrat që e duan Shaqën.
Por orëve të fundit po përflitet edhe një shkëmbim i mundshëm i Xherdan Shaqirit me yllin kolumbian, Cuadrado.

Ylli i Fiorentinës është i kërkuar nga Pep Guardiola te Bayern Munchen, ndërsa Fiorentina po mendon shkëmbimin e tij me Shaqirin.

Lajme të ngjashme

Back to top button