fbpx

Ku përfundojnë avionët në pension?

Nëse keni frikë të fluturoni, atëherë këta avionë bëjnë për ju. Gjithnjë e më shumë avionë, pas viteve të gjata fluturimi transformohen në restorante luksi, hotel me pesë yje etj. E fundit? Në Indi, shkruan Top Channel, transmeton Portalb.mk.

Një Airbus A320 është bërë një restorant vegjetarian dhe cocktail bar. Prej disa kohësh aventura nuk është më në qiell. Janë dhjetarë ish avionë në botë që janë transformuar me funksione të ndryshme , vërtetë impresionuese.

Në një parkim në qytetin indian të Ludhiaan, ka hapur derën Hawai Adda, një A320 e kompanisë Air India i transformuar në lokal vegjetarian. Pasagjerët, në këtë rast, nuk duhet të shqetësohen për hapësirën. Ndiqni fotogalerinë!

1488798169_hawai-adda3

1488798247_lily-airways-kine

1488798309_gjeorgji

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close