fbpx

Ahmeti vazhdon ta promovojë konceptin për president konsenzual

Sot kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti do ta promovojë konceptin për kandidatit konsensual për president të Maqedonisë.

Ahmeti sot në Forumin e të Rinjve të BDI-së ndër të tjera do të diskutojë edhe për orientimin e ardhshëm të aktiviteteve dhe veprimeve partiake. 

Në listat për votim popullata duhet të zgjedhë president me emër konkret ndërsa deri më tani nuk kemi parë që ata të votojnë ide dhe koncepte.
BDI kërkoi zgjedhje të parakohshme nga mos-pranini i kësaj ideje, por ende mbetet e paqartë si kjo parti do ti zgjidh çështjet e hapura të vendit nëse e merr edhe një mandat që aktualisht dhe e ka?

Lajme të ngjashme

Back to top button