fbpx

“Emisarët” e Thaçit në SHBA, kundër Tribunalit për UÇK-në

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka nisur për në Washington këshilltarin e tij Bekim Çollaku dhe ministren e Integrimeve, Vlora Çitraku.

Të dy zyrtarët kosovarë po qëndrojnë atje për të kërkuar mbështetjen e administratës amerikane kundër themelimit të një Tribunali europian për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

I gjithë lotimi po bëhet në mënyrë konfidenciale. Për këtë kryeministri Thaçi nuk është konsultuar as me njerëzit brenda Qeverisë së Kosovës.

Një konsultë megjithatë thuhet ta ketë pasur në takimet që kreu i Qeverisë kishte me liderin e LDK-së Isa Mustafa dhe me atë të AAK-së, Ramush Haradinaj/Tribuna/

Lajme të ngjashme

Back to top button