fbpx

Pas Rita Orës, ja shqiptarja që po shkëlqen në muzikën amerikane

Pas Rita Orës një tjetër vajze me origjinë shqiptare po i ndrin ylli në muzikë. Bebe Rexha, e njohur me emrin e artit si Bebe Rexha është shqiptarja nga Dibra e Madhe e cila po shkelqen në muzikën amerikane.

Mediat e huaja e kanë cilësuar si ylli i ri i muzikës moderne. Ajo njihet për talentin si tekst-shkruese apo vokaliste.

Projektet e saj muzikore janë nga më të shumtat. Ndër to mund të përmenden pjesëmarrjet e saj nëpër koncerte te ndryshme që në fëmijëri. Nuk janë të pakta as çmimet e Bebes.

Një karrierë e gjatë, në të cilën reshtohen bashkëpunime me producentë, këngëtarë si David Guetta, Rihanna, Eminem, ku Bebe ka kontribuar si tekst shkruese.

Bebe ka shkruar tekste këngësh për disa këngëtarë të famshëm. Ndër ta mund të përmendet Selena Gomez, apo kënga “The Monster”, që vjen si bashkëpunim mes Rihanna dhe Eminem.

Këngëtarja me origjinë shqiptare njihet edhe për hitin e këngës së saj “Cash Cash”, e cila u rendit në Top Listat botërore shumë shpejt.

Momentalisht ajo po punon për hedhjen në treg të albumit të saj më të ri. Album ky që vjen si bashkëpunim me David Guetta./klan/

– See more at: http://fishmedia.info/vip/pas-rita-ores-ja-shqiptarja-qe-po-shkelqen-ne-muziken-amerikane/#sthash.iG2mpA0U.dpuf

Pas Rita Orës një tjetër vajze me origjinë shqiptare po i ndrin ylli në muzikë. Bebe Rexha, e njohur me emrin e artit si Bebe Rexha është shqiptarja nga Dibra e Madhe e cila po shkelqen në muzikën amerikane.

Mediat e huaja e kanë cilësuar si ylli i ri i muzikës moderne. Ajo njihet për talentin si tekst-shkruese apo vokaliste.

Projektet e saj muzikore janë nga më të shumtat. Ndër to mund të përmenden pjesëmarrjet e saj nëpër koncerte te ndryshme që në fëmijëri. Nuk janë të pakta as çmimet e Bebes.

Një karrierë e gjatë, në të cilën reshtohen bashkëpunime me producentë, këngëtarë si David Guetta, Rihanna, Eminem, ku Bebe ka kontribuar si tekst shkruese.

Bebe ka shkruar tekste këngësh për disa këngëtarë të famshëm. Ndër ta mund të përmendet Selena Gomez, apo kënga “The Monster”, që vjen si bashkëpunim mes Rihanna dhe Eminem.

Këngëtarja me origjinë shqiptare njihet edhe për hitin e këngës së saj “Cash Cash”, e cila u rendit në Top Listat botërore shumë shpejt.

Momentalisht ajo po punon për hedhjen në treg të albumit të saj më të ri. Album ky që vjen si bashkëpunim me David Guetta./ Klan/

Lajme të ngjashme

Back to top button