fbpx

Me asnjë votë kundër shpërbëhet parlamenti i Maqedonisë

Kryetari i parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski sapo ka shpërbërë parlamentin e Maqedonisë. 

Me këtë akt hapet mundësia që zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbahen në ditë të njejtë me mbajtjen e rrethit të dytë të atyre presidenciale, me 27 prill.

Veljanovski deri në fund të javës pritet ti shpallë zgjedhjet parakohshme parlamentare, nuk përjashtohet mundësia që ajo të jetë edhe dita e nesërme.

Veljanovski u dëshiroi çdo të mirë deputetëve dhe tha se është krenar me atë që është arritur.

Lexoni të gjitha fjalimet e deputeteve të bëra sot:

LEXO: Jakupi: Ja pse BDI ka nevojë edhe për një mandat

LEXO: Fazliu: Do ta parandalojmë turpin e VMRO-së dhe BDI-së

LEXO: Xhelili: Ahmeti dhe Thaçi kukulla në duar të Mijallkovit

LEXO: Boneva: VMRO nuk e pranoi propozimin e pasinqertë të BDI-së

LEXO: Misoski: Ahmeti realizon skenarin e Gruevskit duke gënjyer elektoratin

LEXO: Veliçkovski: Zgjedhjet janë që të sigurohet cenzus për Ivanovin

Lajme të ngjashme

Back to top button