fbpx

Obama flet për luftën nukleare SHBA-Rusi (Video)

Me tensionin në rritje mes Perëndimit dhe Rusisë, pasi kjo e fundit mund të ndërhyrje ushtarakisht në rajonin e Krimesë në Ukrainë, SHBA-të kanë kërkuar mos përdorimin e forcave të armatosura.

Gjatë Komitetit Kombëtar Demokrat, Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama është pyetur për “luftën nukleare me Rusinë”.

Edhe pse duket aspak e mundur që kriza në Ukrainë të arrijë në nivelin e luftës nukleare, Barack Obama është përgjigjur me një habi.

Lajme të ngjashme

Back to top button