fbpx

Islami më bëri ai që jam sot

Sonny Bill Williams është një lojtar ragbi nga Zelanda e Re. Ai ka kompletuar nivelin më të lartë në tre sporte. Tani ai po reflekton mbi kthimin e tij në ligën e ragbit pas një loje të suksesshme, ku ai fitoi Kupën e Botës me “All Blacks”. 

Pritshmëritë për të do të jenë të jashtëzakonshme, për sezonin e tij të dytë dhe final me skuadrën “Rossters” përpara kthimit në ragbin e Zelandës së Re në 2015. Zelanda e Re synon të rimarrië titullin e fituar në vitin 2008. 

Williams thotë se feja islame është e rëndësishme për të, duke shtuar se “nuk do të isha as gjysma e atij që është sot pa besimin tim.”

Lajme të ngjashme

Back to top button