fbpx

Ivanov sërish nuk erdhi në debat

Vetëm tre kandidat për president janë paraqitur në debatin e organizuar nga Instituti Amerikan NDI. Në debat nuk është paraqitur kandidati i VMRO-DPMNE-së Gjorgje Ivanov. 

Debati do të emetohet të enjten në orën 20:20 në televizionin 24 Vesti si dhe në disa televizione lokale në vend.

Në fotografinë e publikuar në rrjetin social Facebook shihen tre kandidatët për president Stevo Pendarovski, Iljaz halimi dhe Zoran Popovski por pa Gjorgje Ivanovin i cili siç shkruajnë mediat ka refuzuar ftesën pa dhënë ndonjë sqarim.

Ivanov të shtunën është paraqitur në debatin televiziv në RTVM por nuk është paraqitur në debatin në TV Telma.

Lajme të ngjashme

Back to top button