fbpx

Golashënuesit më të mirë në Ligën e Kampionëve (FOTO)

Rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve. Të martën mbrëma do të zhvillohen dy ndeshje. PSG-ja pret Barcelonën dhe Benfica pret Borussia Dortmundin. Derisa të mërkurën zhvillohen ndeshjet Bayern Munich – Arsenal e Real Madrid – Napoli, shkruan express, përcjell Portalb.mk.

A do të vazhdojë Leo Messi të dhurojë spektakël në Champions ashtu si në fazën e grupeve? Argjentinasi është golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve deri më tani me 10 gola, duke lënë shumë prapa Cristiano Ronaldon.

Portugezi ka realizuar vetëm dy gola, ashtu si dhjetëra lojtarë të tjerë dhe renditet i 50’ti, kjo për shkak të alfabetit, përcjell Gazeta Express.

Këta janë 10 golashënuesit më të mirë deri më tani në Champions:

messi-5_1486936924-3660708

cri_1486937443-7502626

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button