fbpx

Erdogan përshëndet shqiptarët e Maqedonisë dhe të Kosovës

Në fjalimin e fitores në Ankara, kryeministri turk nuk ka harruar që të përshëndesë shqiptarët e Maqedonisë, të Kosovës dhe boshnjakët për mbështetjen.

Ai ka deklaruar se mbështetja simbolike nga vendet e Ballkanit ishte një tjetër shtysë për fitore.
Ndërkohë, mbrëmë dhjetëra qytetarët janë mbledhur në Shkup duke pritur rezultatet e zgjedhjeve lokale në Turqi, në të cilat fitoi partia AKP e Erdoganit.

Manifestime të ngjashme janë mbajtur edhe në Kosovë.  

Lajme të ngjashme

Back to top button