fbpx

Turqi: Fiton kryetarja e parë me shami nga AKP-ja

Kryetari i partisë AK, Mustafa Ulvi Bezirci ka thënë se Fatma Toru fitoi zgjedhjet komunale 2014 në komunën Meram të Konias. Ajo bëhet kryetarja e parë me shami, sipas rezultateve fillestare të njoftuara nga Bezirci në një deklaratë.

Toru ka lindur në vitin 1972 në Konia dhe u diplomua nga Departamenti i Inxhinierisë në Universitetin Selcuk. 

Ajo ka punuar si shefe e Transformimit të projektit urban “Caybasi” në komunën e Meram. Fatma Toru është e martuar dhe ka 2 fëmijë

Lajme të ngjashme

Back to top button