fbpx

Medalje bronzi për Sejfullahun

Edhe një sukses i mundësve të klubit Liria, bartësi i medaljes evropiane Elmedin Sejfullahu ka arrit të fitojë medaljen e bronztë në kampionatin e fuqishëm që po zhvillohet në Stara Zagora të Bullgarisë.

Sejfullahu në dysheme tregoi luftëra mjaft cilësore, andaj me suksesin ka arritur të ngjitet në piedestal me më të mirët e këtij turneu. Të kënaqur nga ky sukses kanë dalë edhe stafi teknik i klubit i udhëhequr nga trajnerët Sedat Baftiu dhe Sufijan Ismaili. / Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button