fbpx

Lista e VMRO-së, Gruevski në njësinë një

Kryeministri dhe lideri i partisë VMRO DPMNE, Nikolla Gruevski do të jetë bartës liste në njësinë zgjedhore numër një. Ministrja e brendshme, Gordana Jankullovska për të tretën herë del në njësinë 2.

Ministri i shëndetësisë, Nikolla Todorov do të garojë në njësinë zgjedhore numër 3.

Njësinë zgjedhore 4 përsëri do ta kryesojë ministri i financave, Zoran Stavreski. Në njësinë 5 për herë të tretë në garë zgjedhore hyn ish ministri i jashtëm Antonio Milloshoski, ndërsa njësia 6 në këto zgjedhje është rezervuar për ministrin aktual të punëve të jashtme, Nikolla Poposki.

Lajme të ngjashme

Back to top button