fbpx

Suarez gjatë verës largohet nga Premierliga

Gazeta spanjolle Marca ka bërë të ditur se Luis Suarez pritet të largohet nga Premierliga gjatë afatit kalimtar veror.

Më herët është thënë se Suarez ka gjasa të kalojë në Real Madrid dhe Bayern Munich.

Por, ditë më para u bë e ditur se ish -sulmuesi i Ajaxit kishte arritur marrëveshje me Manchester Cityn, Por, menaxheri i uruguaianit, Pere Guardiola mohoi këto raportime.

“Nuk ka absolutisht asnjë të vërtetë në thashethemet rreth Luisit dhe Cityt. Njerëzit po harrojnë se ai është i lumtur në Liverpool, dhe po dëshiron të qëndrojë aty”, kishte thënë ditë më parë menaxheri i Luis Suarezit.

Lajme të ngjashme

Back to top button