fbpx

Thaçi përsëri në Sushiko, takon Mijallkovin?

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi sot rreth orës 13 ka qëndruar sërish në restorant Sushiko në Shkup ku sipas informative të Alsat M  ka takuar Sasho Mijallkovin drejtorin  e drejtorisë për siguri dhe kundërzbulim .

Detaje nga takime për momentin nuk ka edhe pse iI njeti vjen një pasi kreu i PDSH-së në tubimin me qytetarët në Studeniçan deklaroi se ai do të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme me Gruevskin pas zgjedhjeve të 27 prillit.

Kjo është hera e dytë që kreu i PDSH-së Thaçi në këtë lokal takon Mijallkovin. Hera e parë ishte një ditë para se i njeti të mer vendimin që PDSH të dal më kandidat presidencia edhe pse paraprakisht kishte deklaruar se atë dhe partinë e tij nuk e interesojnë zgjedhjet presidenciale.

Lajme të ngjashme

Back to top button