fbpx

Policia zhvilloi aksion policor në fshatin Brezë

Policia ka sekuestruar 12 kg marihuanë dhe 7.500 kuti cigaresh. Zhvillmet e këtilla, kanë ndodhur në afërsi të fshatit Tanushë (në fshatin Brezë) dhe në Dellçevë, me ç’rast janë arrestuar një shtetas bullgar dhe tre shtetas të Repunblikës së Maqedonisë.
 
Cigaret e sekuestruara janë të cilësisë së lartë, të cilat në treg kapin vlerën e rreth 50 mijë eurove. Në fakt, 7.500 kutitë e cigareve janë kapur tek 25-vjeçari, banor i fshatit Brezë të malësisë së Shkup-Kumanovë, të cilat, sipas të arrestuarit, i kishte siguruar nga një person i Haraçinës.

Lajme të ngjashme

Back to top button