fbpx

Dënohet me 9-muaj burg hacker-i, “vodhi” fotot e aktores së njohur

Një djalë 29-vjeçar do të vuajë tashmë dënimin prej 9 muajsh burg, pasi kishte hack-uar llogarinë online të Jennifer Lawrence. Kjo Lawrence nuk është e vetmja artiste që djali nga Chikago kishte “grabitur”. Ai kishte arritur të vidhte informacionet private dhe fotografitë online edhe të shumë personazheve të tjerë VIP, shkruan revistaclass, përcjell Portalb.mk.

Edward Majerczyk u shndërrua në “terrorin” e yjeve, të cilët trembeshin se të gjitha sekrete e tyre do të dilnin në shesh. 29-vjeçari përveç muajve të burgut, është i detyruar që të shlyejë edhe një gjobë prej 5700 dollarësh. Ai u deklarua fajtor vitin e kaluar pas një akuze të bërë për futje të pautorizuar në një kompjuter të mbrojtur prej të cilit kërkonte të merrte informacione.

fe585d98744692057957a85b7bd6292a

 

Ndërkohë, vetë Lawrence e ka quajtur veprimin e tij si një “krim seksi”. “Ky nuk është një skandal. Është një krim seksi i mirëfilltë. Kjo është një shkelje seksuale. Është e neveritshme. Ligji duhet të ndryshohet, dhe ne kemi nevojë për të ndryshuar”, ka thënë aktorja për “Vanity Fair”.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close