fbpx

Asistim dhe super gol i Agim Ibraimit (Video)

Futbollisti më i mirë shqiptarë dhe anëtar i reprezentacionit të Maqedonisë, Agim Ibraimi ka shënuar golin e tij të parë në Seria A. Ai në duelin Cagliari – Udinese të cilën e fituan me rezultat 3:0, pati një paraqitje shumë të mirë. 

Ibraimi në minutën e 88 shënoi për rezultatin përfundimtarë të kësaj ndeshje.  Ky ishte goli i parë i shënuar nga sulmuesi Ibraimi në Seria A.

Megjithatë sulmuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, për gëzimin e tij të tepruar gjatë shënimit të golit të parë u ndëshkua me karton të verdhë. Ibraimi gjithashtu në këtë përballje asistoi edhe gjatë shënimit të golit të dytë të miqve.

Lajme të ngjashme

Back to top button