fbpx

Pellegrini mungon ndaj Barçës

UEFA i ka shpallur sot dënimin Manuele Pellegrinit. Trajneri i Manchester Cityt është dënuar me 3 ndeshje mosushtrim detyre pas fyerje ndaj gjyqtarit suedez, Jonas Erikson.

Pellegrini e quajti trajneri suedez si multimilioner duke aluduar se ishte e paguar nga Barcelona për gjykimin e ndeshjes. Pellegrini më pas kishte kërkuar falje, gjë e cila nuk ka ndikuar në shmangien nga dënimi.

Pellegrini do të mungoi në ndeshjen ndaj Barcelonës, si dhe dy ndeshjet e radhës që City do ti zhvilloi në garat evropiane.

Lajme të ngjashme

Back to top button