fbpx

Trump sulmon hapur gazetarin CNN: Hesht, ti transmeton lajme të rreme (VIDEO)

Gjatë konferencës për shtyp të së mërkurës, Presidenti  i zgjedhur Donald Trump refuzoi t’i përgjigjej pyetjes së një gazetari të CNN, duke e cilësuar median prestigjoze amerikane si të tmerrshme dhe transmetuese te lajmeve të rreme, transmeton Top Channel.

Një ditë më parë CNN raportoi se agjencitë e shërbimeve sekrete kishin informuar Trumpin dhe presidentin në largim Barack Obama lidhur me pretendimet se agjentet ruse kishin mbledhur materiale komprometuese të natyrës personale e financiare kundër Trumpit.

Menjëherë më pas Buzzfeed publikoi pretendimet e paverifikuara.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close