fbpx

Musa Xhaferi flet për koalicionin e mundshëm me VMRO-DPMNE-në

Lidershipi i BDI-së do të vendos se çfarë hapa do të merr në raport me Qeverinë e re. Kështu ka thënë për “Fokus” Musa Xhaferi, ish kryeministri dhe krahu i djathtë i Ali Ahmetit, transmeton Portalb.

“Për pyetjet më të rëndësishme do të flitet ditëve në vijim, 20 ditë aq sa e parasheh afati ligjor për formimin e Qeverisë. Është e mundshme që kjo të jetë fazë e re e krizës politike”, deklaroi Xhaferi.

Xhaferi nuk është përgjigjur në mënyrë të drejtpërdrejt rreth koalicionimit me VMRO-DPMNE-në.

“Është herët që të komentohet, për çfarëdo qëndrimi të BDI-së në kohë do të jeni të njoftuar”, është përgjigjur Xhaferi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button