fbpx

Shikoni si reagon babai kur pret për herë të parë djalin e tij… një video që nuk duhet humbur

Shumë fotografi dhe momente të pabesueshme nga lindja e një fëmije janë publikuar në media nga Jaydene Freund dhe Cradled Creations. Dallimi i fotove të saj është se ka kapur momentin e lindjes duke e regjistruar atë si një çast të paharruar. Në kolazhin e fotove të mëposhtme do të gjeni edhe momentin më të bukur të një historie lindjeje – reagimin e babait pasi pret në jetë djalin, njofton RevistaClass.

Fotot janë të përfshira në një video, në të cilën përshkruhet e plotë historia e lindjes së Theodore, djali i dytë i një çifti kanadez. Është një lindje natyrale që shkaktoi emocione të thella nga mami, babi, por edhe të afërmit që gjenden në sallën e lindjes. “Kjo familje kishte planifikuar që të kishin babin në qendër të videos dhe reagimin e tij në momentin që do të lindte djali”,- shkuan Freund në fotot e prezantuara. Ai qëndroi pranë bashkëshortes gjatë gjithë kohës, përjashto një moment kur doli jashtë dhe… E gjitha ndodhi shumë shpejt, por momenti i reagimit pas lindjes së djalit dhe momenti kur e mban në krah është për të mos u humbur. Dhe është shumë emocionues.

Theodore’s Birth Story from Cradled Creations on Vimeo

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button