fbpx

Ban Ki-mun i shqetësuar për shkak të krimeve në Alepo

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-mun është i shqetësuar për shkak të raporteve të pakontrolluara për krimet e kryera ndaj një numri të madh të civilëve, duke përfshirë edhe gra dhe fëmijë në qytetin sirian Alepo.

Ban porositi deri te palët në luftë se është shumë i brengosur.

“Ai i dha instrukcione të dërguarit të tij special për Sirinë që të bisedojë me palët në luftim”, thuhet në kumtesën e KB-së.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close