fbpx

Dy shpërthime të mëdha në Stamboll (VIDEO-FOTO)

Një shpërthim thuhet se ka ndodhur në afërsi të stadiumit Vodafone Arena në sheshin Taksim në Stamboll, si dhe njëra afër një qendre tregtare në po të njejtin regjion raporton Anadolu Agency. Policia ka rrethuar vendin.

LEXO: Momenti i shpërthimit të bombës në Stamboll (VIDEO)

Ministri i Punëve të Brendshme të Turqisë Soylu: “Dyshohet se ka qenë një autobombë në vendin ku po dilte autobusi i forcave policore, pranë daljes së tifozëve të skuadrës Bursaspor. Ka rreth 20 të plagosur. Nuk kam informacion për dëshmorë. Shpresoj që të mos ketë”, raporton Anadolu Agency (AA)

turqi SHPERTHIM STAMBOLL Këshilli i Radio Televizionit Kombëtar të Turqisë (RTÜK), ka njoftuar se është vendosur për ndalimin e publikimeve në lidhje me shpërthimin e ndodhur në afërsi të stadiumit të Beşiktaş-it, Vodafone Arena në Stamboll

czvxbvtwiaa_bfz

 

stadiumii 1-1481399426

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button