fbpx

Ja ku do të jetojë familja Obama pas largimit nga Shtëpia e Bardhë (FOTO)

Pas fundit të muajit janar, familja Obama do të zhvendoset në shtëpinë e re, fotot e së cilës ka pak ditë që po bëjnë xhiron e internetit.

Shtëpia e re ndodhet 3,5 kilometra larg Shtëpisë së Bardhë dhe kushton rreth 5,3 milion dollarë. Ish pronari i saj, Joe Lockhart, më parë ka punuar si zëdhënës i Bill Clinton. Shtëpia ka 9 dhoma, 8 tualete, kopsht të madh dhe vend të mbyllur për dy vetura, gjithashtu edhe një vend të hapur për dhjetë të tjera, shkruan RevistaClass.

Familja Obama nuk e ka blerë, por do të paguajë 22.000 dollarë në muaj.

Ja disa fotografi nga brendësia e saj.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button